Τετάρτη 19 Ιανουαρίου 2011

Στον τελικό η Μονπελιέ

Η Μονπελιέ νίκησε με 1-0 την Παρί Σεν-Ζερμέν στον ημιτελικό του γαλλικού Λιγκ Καπ χάρη σε γκολ του Ζιρού 2 λεπτά πριν το τέλος της παράτασης και πέρασε στον τελικό (video)

Μονπελιέ - Παρί Σ.Ζ. 1-0

Η κανονική διάρκεια του αγώνα στο "Μοσόν" ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, ενώ στο 89' η ομάδα του Παρισιού έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σαντόμ.

Και ενώ όλα έδειχναν πως το ματς θα οδηγηθεί στα πέναλτι ο Ζιρού στο 118' πέτυχε το χρυσό γκολ για τους γηπεδούχους.

ΜΟΝΠΕΛΙΕ: Πιονιέρ, Μποκαλί, Ελ-Καουταρί, Γιανγκαμπιβά, Ζενεσάμ, Μαρβό, Εστράδα, Αϊτ-Φανά (120' Πιτό), Μπελαντά (101' Λακόμπ), Σουλεϊμάν Καμαρά (77' Ντερνίς), Ζιρού.
ΠΑΡΙ Σ.Ζ.: Κουπέ, Ζαλέ, Σακό, Αρμάν, Τιενέ, Μακελελέ, Σαντόμ, Ζιουλί, Νενέ (60' Κλεμέν), Οαρό, Μεβλούτ Ερντίντς (73' Μορίς).