Σάββατο 2 Απριλίου 2011

Φέργκιουσον: "Παίξαμε σαν πρωταθλητές"

Παίξαμε σαν πρωταθλητές, κρατήσαμε ψηλά το κεφάλι μας και δεν χάσαμε την πίστη μας στις ικανότητές μας", τόνισε στις πρώτες του δηλώσεις αμέσως μετά το αγώνα ο τεχνικός των "κόκκινων διαβόλων", και πρόσθεσε:

"Δεν είναι ποτέ εύκολο να έρχεσαι εδώ. Παλεύουν για την παραμονή τους αλλά εμείς έπρεπε να κάνουμε τη δουλειά μας.

Κυριαρχήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο και ήταν μία πραγματική εμφάνιση πρωταθλήτριας".

Όσον αφορά στον Γουέιν Ρούνι, ο οποίος χάρισε ουσιαστικά το τρίποντο στην πρωτοπόρο της Πρέμιερ Λιγκ με το χατ-τρικ που σημείωσε στο δεύτερο μέρος, στάθηκε ιδιαίτερα στις αλλαγές του Φέργκιουσον αλλά και στο γκολ με το οποίο η ομάδα του μείωσε σε 2-1 στο 65ο λεπτό.

"Ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ ήταν φανταστικός για μας. Οι αλλαγές που έγιναν βοήθησαν όλες και μας οδήγησαν στη νίκη.

Η έδρα αυτή είναι αρκετά δύσκολη, το πιο σημαντικό γκολ για μας ήταν το πρώτο επειδή από εκεί και πέρα μπορέσαμε να ελέγξουμε τον αγώνα".