Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου 2011

Η Μπέτις νίκησε με 4-3 την Σαραγόσα στην Σεβίλλη και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας

Με τα γρήγορα γκολ των Ρόκε Σάντα Κρους και Σάλβα Σεβίγια η οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0, αλλά μείωσε ο Εφρέν Χουάρες πριν το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος η Μπέτις πέτυχε άλλα δύο γρήγορα γκολ με Μπενιάτ και Ρόκε Σάντα Κρους και προηγήθηκε με 4-1, αλλά δεν... καθάρισε το ματς.

Στο 69' αποβλήθηκε ο τερματοφύλακάς της, Κάστο και η Σαραγόσα μείωσε σε 4-3 με δύο γκολ του Χουάν Κάρλος στο 77' και 79'.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά, αλλά δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ισοφάριση.

Μπέτις - Σαραγόσα 4-3

Οι συνθέσεις

ΜΠΕΤΙΣ: Κάστο, Τσίκα, Αμάγια, Ντοράδο, Νάτσο, Μπενιάτ, Ιρινέι, Σάλβα Σεβίγια (46' Χουάνμα), Χόναταν Περέιρα (71' Γκοϊτία), Χέφερσον Μοντέρο (61' Σέρχιο Ροντρίγκεθ), Ρόκε Σάντα Κρους.
ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Ρομπέρτο, Εφρέν Χουάρες, Ματέος, Ντα Σίλβα, Άμπραχαμ, Πόνσιο, Ρούμπεν Μικαέλ (64' Σουκουλίνι), Λουΐς Γκαρθία, Μπαρέρα (46' Χουάν Κάρλος), Λαφίτα, Έλντερ Ποστίγκα.