Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2011

ΟΦΗ-ΑΕΚ 3-1

Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη 1-0 με τον Μάντζιο (12') και έκανε γρήγορα το 2-0 στην επανάληψη με τον Σουμπίνιο (49'), η ΑΕΚ μείωσε σε 2-1 με τον Μπέλεκ (60') και άσκησε πίεση για να φτάσει στην ισοφάριση, όμως ο τελευταίος λόγος στο ματς άνηκε και πάλι στους Κρητικούς που καθάρισαν τη μπουγάδα και πάλι με τον Βαγγέλη Μάντζιο (αυτά ήταν τα δύο πρώτα γκολ στο πρωτάθλημα για τον MVP του αγώνα).

ΟΦΗ (Νίκος Αναστόπουλος): Κάρολ, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Μπουλούτ, Μάντζιος, Κάλατζιτς, Μπόντορ (73' Χόρντι Λόπεθ), Γεωργίου, Παπουλής, Σίσιτς (63' Χόρχε Λόπεθ), Σουμπίνιο (84' Καμπάνταης)

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Αραμπατζής, Καφές, Κοντοές, Μανωλάς, Δέλλας, Λεονάρντο, Χοσέ Κάρλος (46' Γκερέιρο), Σιαλμάς (46' Μπέλεκ), Καράμπελας, Βάργκας (84' Γκέντσογλου), Λυμπερόπουλος

Γκολ: 12', 81' Μάντζιος, 49' Σουμπίνιο / 60' Μπέλεκ

Κίτρινες κάρτες: 14' Μπουλούτ, 24' Γεωργίου, 38' Κάρολ, 45+3' Σίσιτς / 38' Βάργκας, 81' Δέλλας