Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2011

Η πιο εύκολη εντός έδρας ήττα του Πανιωνίου ήταν από τον Ολυμπιακό, όπως δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου ο Τάκης Λεμονής.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο και μέχρι το πρώτο γκολ κυλούσε καλά για εμάς. Κρατούσαμε την μπάλα στο πρώτο εικοσάλεπτο, βγαίναμε μπροστά. Με το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού δυσκόλεψαν ψυχολογικά τα πράγματα για την ομάδα μας. Χάσαμε μεγάλη ευκαιρία στο 0-1 και έπειτα δεχθήκαμε και δεύτερο γκολ. Ο Ολυμπιακός είναι ομάδα με μεγάλη ποιότητα. Δεν ήταν εύκολο για εμάς να απαντήσουμε, καθώς όταν δεν παίρνεις ψυχολογική ένεση σε κάποιες φάσεις δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις. Επικεντρωνόμαστε στο επόμενο ματς με τον Ατρόμητο.

Από τις τρεις εντός έδρας ήττες, αυτή που φάνηκε πιο εύκολη ήταν η σημερινή. Με τον ΠΑΟΚ μπορούσαμε να κερδίσουμε και με την ΑΕΚ δεν ήμασταν η ομάδα που έπρεπε να χάσει. Πιστεύω στην ομάδα, χρειαζόμαστε περισσότερη αυτοπεποίθηση σε τέτοια παιχνίδια. Το σκορ στο πρώτο ημίχρονο δεν είναι ενδεικτικό της απόδοσης των δύο ομάδων. Από τα τέσσερα ματς που έχουμε δώσει στην έδρα μας, τα τρία ήταν με μεγάλες ομάδες. Είναι νωρίς να μιλήσουμε αν φταίει το σύστημα (4-3-3)".