Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

Η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε με 3-2 την Τότεναμ χάρη σε πέναλτι του Μπαλοτέλι στο 95'

Με εκτέλεση πέναλτι του Μάριο Μπαλοτέλι στο 95' η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε με 3-2 την Τότεναμ και ουσιαστικά την έθεσε εκτός διεκδίκησης του τίτλου.

Μετά το 0-0 στο πρώτο ημίχρονο, μπήκαν 4 γκολ μέσα σε 10 λεπτά, καθώς ο Νασρί στο 56' και ο Λέσκοτ στο 59' έκαναν το 2-0 για τους "πολίτες", ενώ ο Ντεφόου στο 60' και ο Μπέιλ στο 65' απάντησαν για τους "σπερς"
ΣΙΤΙ: Χαρτ, Μάικα Ρίτσαρντς, Σάβιτς, Λέσκοτ, Κλισί, Μπάρι, Μίλνερ, Νασρί, Νταβίντ Σίλβα, Αγκουέρο, Ντζέκο (65' Μπαλοτέλι).

ΤΟΤΕΝΑΜ: Φρίντελ, Κάιλ Γουόκερ, Καμπούλ, Κινγκ, Ασού-Εκοτό, Σκοτ Πάρκερ, Μόντριτς, Λένον (88' Πίνααρ), Μπέιλ, Φαν ντερ Φάαρτ (68' Λίβερμορ), Ντεφόου.
Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ 3-2