Τετάρτη 11 Ιανουαρίου 2012

Απίστευτη γκάφα από τερματοφύλακα

Η αναμέτρηση της Μαγιόρκα με την Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε μεγάλο ενδιαφέρον, καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν κερδίσει στο πρώτο παιχνίδι με 2-0 για το Κόπα Ντελ Ρέι.

Ο επαναληπτικός ξεκίνησε ονειρεμένα για την Σοσιεδάδ, καθώς προηγήθηκε με 1-0 χάρη στο γκολ του Ντιέγκο Ιφράν. Τα πράγματα ωστόσο πήραν περίεργη τροπή...

Η Μαγιόρκα με τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο έκανε το σκορ 3-3, όμως η Σοσιεδάδ κρατούσε την πρόκριση λόγω του εκτός έδρας τέρματος. Κάπου εκεί έγινε και η γκάφα.

Ο τερματοφύλακας της Σοσιεδάδ Ζουμπικαράι καθάρισε μία εύκολη φάση με μια σέντρα από τα αριστερά, όμως δεν πρόσεξε πως ο παίκτης που την έκανε ήταν εκτός αγωνιστικού χώρου.

Έτσι όταν άφησε τη μπάλα κάτω ο Γκονσάλο Κάστρο, που έκανε τη σέντρα, πετάχτηκε και τους την έκλεψε κάνοντας το 4-1 στο 41ο λεπτό, γκολ το οποίο έδινε την πρόκριση στην ομάδα του!