Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2011

Πρώτη εντός έδρας ήττα για Βιγιαρεάλ

Στην πρώτη εντός έδρας ήττα της υποχρέωσε την Βιγιαρεάλ η Λεβάντε, που επικράτησε με 1-0 στο Ελ Μαδριγάλ στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής και πανηγύρισε μία πολύτιμη νίκη στην μάχη που δίνει για να παραμείνει στα σαλόνια του ισπανικού πρωταθλήματος
ι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο οργανωμένοι στο πρώτο ημίχρονο και δημιούργησαν αρκετές αξιόλογες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, αλλά χωρίς την επιθυμητή κατάληξη, ενώ η Βιγιαρεάλ περιορίστηκε στα αμυντικά της καθήκοντα.
Την λύση στην επιθετική δυστοκία της Λεβάντε έδωσε ο Βάλντο που στο 47ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντιέγκο Λόπεθ και έγραψε το 1-0.
Το κίτρινο υποβρύχιο δεν έδειξε σημάδια βελτίωσης ούτε και μετά το γκολ που δέχθηκε με το 0-1 να διατηρείται μέχρι και το σφύριγμα της λήξης.