Τρίτη 10 Μαΐου 2011

Η Γιουβέντους προηγήθηκε με 2-0 της Κιέβο στο Τορίνο, αλλά δέχτηκε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και παραχώρησε ισοπαλία με 2-2

Στο 13' ο Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο άνοιξε το σκορ για την "Γιούβε" και διπλασίασε τα τέρματά της ο Αλεσάντρο Μάτρι στο 55', με το 19ο φετινό του γκολ.

Ο Ουρίμπε ήταν αυτός που μείωσε για την Κιέβο στο 68' και ο Σάρντο αυτός που ισοφάρισε στο 70', χαρίζοντας στην ομάδα του βαθμό που της εξασφάλισε την παραμονή στην κατηγορία

Από εκεί και πέρα το ματς είχε πολλές ευκαιρίες, κλασικές και για τις δύο ομάδες, αλλά δεν κατάφερε καμία να πετύχει το νικητήριο τέρμα.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ: Μπουφόν, Μάρκο Μότα, Μπαρτζάλι, Κιελίνι, Γκρόσο, Ακουϊλάνι, Μαρκίζιο, Κράσιτς (80' Τόνι), Πέπε, Μάτρι, Ντελ Πιέρο.
ΚΙΕΒΟ: Σορεντίνο, Σάρντο, Αντρεόλι, Μπόστιαν Σέζαρ, Μαντοβάνι, Ζέλσον Φερνάντες, Ριγκόνι, Τζόκιτς (78' Μαντέλι), Κόνσταντ (64' Ουρίμπε), Τερό (40' Μπολιατσίνο), Πελισιέρ.